Need For Speed moldovenesc, să fugi de poliție într-o țară fără drumuri! (VIDEO)

De Redactor AE   |  31 Martie, 2020

Distribuie :

Aflați în misiune de patrulare, un echipaj al Inspectoratului Național de Patrulare, au somat mai multe automobile să oprească pe dreapta. Doi dintre șoferi s-au conformat, dar al treilea s-a dovedit a fi Chuck Norris.

Știind că este atotputernic, invincibil și probabil cu o problemă gravă la volan, șoferul acestui vehicul greu de identificat din imaginile video, s-a pus pe fugă. Conform statisticilor care le avem putem presupune următoarele trei scenarii.

  1. Șoferul este beat la volan. Știind ce riscă, s-a gândit că poate scapă el cumva de ei sau îi duce în pădure unde nu îl vede nimeni și îi poate mitui.
  2. Șoferul este minor, a luat mașina de la părinți și încearcă să scape de amendă, ceea ce se întâmplă destul de des în afara capitalei, unde educația ajunge doar prin radio și nu la toți.
  3. Cel aflat la volan, nu are toate actele în regulă, riscă o amendă și din nou, crede că într-o țară fără drumuri și care măsoară câteva sute de km în lungime și lățime, se poate ascunde...

Sperăm să aflăm cât de curând, care a fost motivul acestei decizii, iar dacă nu, înseamnă că totuși i-au mituit. Imaginile video au fost postate în grupul GBM Facebook.

Update: Un alt martor ocular susține că mașina de model Mitsubishi Galant ar fi cu numere rusești. Diaspora? Is that you?

https://www.youtube.com/watch?v=-sB7k6z7mr0&feature=youtu.be

Recomandate:

Porsche ar putea renunța la mașinile electrice în China pe fondul scăderii dramatice a vânzărilor - Photo
Noutăți
Porsche ar putea renunța la mașinile electrice în China pe fondul scăderii dramatice a vânzărilor

Porsche analizează serios posibilitatea de a opri comercializarea modelelor sale electrice în China, ca urmare a unui declin puternic al vânzărilor în această piață strategică.

Inna
Volkswagen atinge pragul de 1 milion de masini electrice produse, cu un ID.3 GTX Performance - Photo
Noutăți
Volkswagen atinge pragul de 1 milion de masini electrice produse, cu un ID.3 GTX Performance

 Volkswagen a atins o etapă majoră în tranziția sa către mobilitatea electrică: producerea mașinii electrice cu numărul un milion. Exemplarul care a marcat acest moment este un Volkswag

Inna
Volvo planifică să producă un nou SUV electric în SUA, pentru a evita taxele impuse de Trump - Photo
Noutăți
Volvo planifică să producă un nou SUV electric în SUA, pentru a evita taxele impuse de Trump

 Volvo ia în considerare extinderea producției de vehicule în Statele Unite prin introducerea unui SUV cu propulsie electrificată, care ar putea fi XC60 sau XC90, la uzina din Rid

Inna
(FOTO) Aston Martin DBX S debutează cu 717 CP și modificări aerodinamice spectaculoase - Photo
Noutăți
(FOTO) Aston Martin DBX S debutează cu 717 CP și modificări aerodinamice spectaculoase

Aston Martin ridică din nou ștacheta în segmentul SUV-urilor de lux, prezentând oficial noul DBX S, o versiune îmbunătățită care duce performanța modelului DBX la un nou nivel. Acest

Inna