Vești îmbucurătoare despre starea lui Michael Schumacher! Legendarul pilot nu mai stă la pat și respiră singur

De Pavel   |  19 Decembrie, 2018

Distribuie :

La cinci ani de la tragicul accident care a șocat o lume întreagă, avem primele vești ămbucurătoare despre legendarul pilot de Folrmula 1, Michael Schumacher. Septuplul campion mondial nu mai este la pat și respiră singur, fără a mai fi intubat.

Recent, Jean Todt, care este fostul șef de la Ferrari al lui Schumacher , dar și o persoană foarte apropiată familiei pilotului, după o vizită în Elveția la reședința prietenului său, a declarat că Michael se simte mai bine! Todt anunță și că Schumacher chiar dă semne că își revine!

“Sunt mereu atent când spun ceva, dar este adevărat că am văzut Marele Premiu al Braziliei în Elveția, alături de Michael Schumacher”, a povestit Jean Todt.

Cinci ani au trecut de la accidentul suferit de Schumacher la schi. Pe 29 decembrie 2013, în timp ce se afla într-o vacanță în stațiunea Meribel din Alpii Francezi, Schumi a lovit cu schiul o piatră ascunsă sub zăpadă și a fost proiectat în aer. Casca sa, pe care era montată o cameră video, s-a sfărâmat, pur și simplu, iar fostul pilot a suferit un traumatism cranian sever. Acesta a fost dus de urgență cu elicopterul și operat de două ori pe creier. Schumacher s-a trezit din comă jumătate de an mai târziu.

Familia a ales apoi să-l transfere acasă la Geneva, acolo unde plătește săptămânal 55.000 de euro pentru îngrijirea campionului. Soția Corinne a vândut deja o serie de proprietăți ale lui Schumi, printre care câteva automobile și avionul privat.

Se pare însă, că Schumacher nu mai este izolat în anexa care îi oferea condiții spitalicești, incluzând un mediu steril și aparatură medicală și în care era sub supravegherea a 12 medici și asistente.

Pe 3 ianuarie 2019, Schumacher împlinește 50 de ani.

Recomandate:

O companie de închirieri auto a tăinuit circa 6 milioane de lei, pentru a nu achita impozitele cuvenite - Photo
Sociale
O companie de închirieri auto a tăinuit circa 6 milioane de lei, pentru a nu achita impozitele cuvenite

O companie din Chișinău care oferă mașini în chirie și leasing este investigată pentru o schemă complexă de evaziune fiscală. Autoritățile susțin că milioane de lei nu au ajuns la bugetul de sta

Inna
Trei SUV-uri, o singură zi. Mercedes pregătește o lansare majoră în SUA - Photo
Noutăți
Trei SUV-uri, o singură zi. Mercedes pregătește o lansare majoră în SUA

Mercedes-Benz anunță un eveniment important: trei dintre cele mai populare SUV-uri ale sale intră într-o nouă eră, iar prezentarea oficială este mai aproape decât te-ai aștepta.Mercede

Inna