Atenție șoferi! Primăria anunță noi suspendări a traficului pe strada 31 august 1989

De Pavel   |  23 August, 2018

Distribuie :

Primăria municipiului Chişinău informează pe pagina sa web că, în perioada 22 august - 9 septembrie curent, va fi sistată circulaţia transportului pe str. Alexandru Lăpuşneanu, tronsonul cuprins între străzile Ştefan cel Mare şi Sfânt - 31 august 1989.

De asemenea, în perioada 3 - 23 septembrie 2018, va fi suspendat total traficul rutier pe str. 31 august 1989, tronsonul cuprins între străzile Alexandru Lăpuşneanu - Toma Ciorbă, în legătură cu executarea lucrărilor de pozare a reţelelor de apeduct şi canalizare.

În legătură cu executarea lucrărilor, în perioada 3 - 23 septembrie a.c., circulaţia transportului public va fi stabilită după cum urmează.

Traseul rutelor de microbuz nr. 101 şi nr. 103 se modifică după cum urmează:Tur - de pe bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt pe str. Toma Ciorbă, str. 31 august 1989 şi în continuare pe traseele stabilite.

Traseul rutelor de microbuz nr. 114 şi 108 se modifică după cum urmează:Tur - de pe str. Mihai Viteazul pe bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, str. Toma Ciorbă, str. 31 august 1989 şi în continuare pe traseul stabilit.

Conducătorii auto care traversează zona sunt rugaţi să respecte semnalizarea rutieră temporară.

Recomandate:

Sfârșitul unei legende. Audi spune adio motorului cu 5 cilindri după peste 50 de ani - Photo
Noutăți
Sfârșitul unei legende. Audi spune adio motorului cu 5 cilindri după peste 50 de ani

Unul dintre cele mai emblematice motoare din istoria auto se apropie de final. Celebru pentru sunetul său distinct și ADN-ul din motorsport, propulsorul cu 5 cilindri de la Audi va dispărea definitiv,

Inna
Accident la Purcari. Un tractor s-a inversat, iar șoferul acestuia a fost transportat la spital - Photo
Accidente
Accident la Purcari. Un tractor s-a inversat, iar șoferul acestuia a fost transportat la spital

Un tractor s-a tamponat într-un gard și ulterior s-a inversat. Accidentul s-a întâmplat la Purcari, după ce șoferul de 51 de ani a pierdut controlul asupra volanului. Potriv

Inna
Moldova, în topul furnizorilor de benzină pentru Ucraina, deși aceasta este produsă peste Prut - Photo
Sociale
Moldova, în topul furnizorilor de benzină pentru Ucraina, deși aceasta este produsă peste Prut

Circa 8% din benzina importată anul trecut în Ucraina, a fost de proveniență "moldovenească". Datele sunt oferite de analiza publicată de portalul ucrainean Enkorr, scrie Știri.md

Inna
O altă țară din UE plafonează prețurile la carburanți, pentru a proteja consumatorii de majorările prețului la petrol - Photo
Sociale
O altă țară din UE plafonează prețurile la carburanți, pentru a proteja consumatorii de majorările prețului la petrol

Polonia plafonează prețurile la carburanți, pentru a proteja consumatorul final de majorările globale a prețurilor petrolului. Decizia a fost adoptată de Guvernul de la Varșovia și a intrat în v

Inna