Mercedes-Benz introduce primul model AMG Sprinter 63 S!

De Redactor AE   |  31 Martie, 2015

Distribuie :

Până şi transportatorii auto au nevoie uneori de mai mult decât o dubiţă! Să fie cea mai performantă dubiţă printre toate dubiţele, iar special pentru ei divizia de performanţă a celor Mercedes-Benz, adică AMG, a creat versiunea Sprinter 63 S!

Van-ul este dotat cu un motor V8 de 4.0 litri de generaţie nouă care dezvoltă 503 cai putere şi 698 Nm de cuplu motor! Deşi te-ai fi aşteptat ca Sprinter-ul să fie dotat mai degrabă cu o unitate diesel, totuşi, germanii au decis să respecte bunele tradiţii AMG şi au preferat un benzinar turbo-aspirat.

505740944578076656

Designerii s-au preocupat de partea estetică a utilitarei, optând pentru o vopsea bi-coloră, jante din aliaj, un eleron dar şi un nou sistem de evacuare cu patreu ţevi de eşapament, iar în faţă putem observa un nou spoiler realizat în stilul limuzinei S63 AMG!

Deocamdată nu se cunosc prea multe detalii însă oficialii au promis că vor reveni noi informaţii pe parcursul zilei de 1 aprilie!

sursa: wcf.com!

Recomandate:

Cariera lui F-150 Lightning se apropie de final. Cu această ocazie, Ford pregătește o versiune nouă cu motor pe benzină - Photo
Noutăți
Cariera lui F-150 Lightning se apropie de final. Cu această ocazie, Ford pregătește o versiune nouă cu motor pe benzină

Ford se pregătește să lanseze o nouă versiune pentru camioneta electrică F-150 Lightning. Aceasta va primi un motor pe benzină, care va fi utilizat drept range extender. Noua versiune o va înloc

Inna
Vladimir Bolea confirmă că din 2028 vom achita taxe pentru utilizarea drumurilor naționale - Photo
Noutăți
Vladimir Bolea confirmă că din 2028 vom achita taxe pentru utilizarea drumurilor naționale

Șoferii moldoveni vor achita taxe pentru utilizarea drumurilor naționale, exact ca în România. Informația a fost confirmată de către vicepremierului Vladimir Bolea, ministru al Infras

Inna