Ploaia de ieri a făcut ravagii în capitală! Mașinile au ajuns cu roțile în gol după ce apele au spălat pietrișul

De Pavel   |  27 Septembrie, 2020

Distribuie :

Ploaia din această noapte a făcut ravagii în capitală. Mai multe porțiuni de carosabil unde se efectuau lucrări de reparații și se prezentau acoperite cu pietriș, au fost spălate de ape, iar în loc de asfalt au apărut gropi imense.

Grupurile de automobiliști de pe Facebook au fost împânzite de imagini în care observăm găuri uriașe în asflat și mașini cu roțile suspendate deasupra șanțurilor. Pentru a scoate unul dintre automobilele blocate, a fost nevoie de intervenția salvatorilor. 

La fel, internauții au publicat și imagini de pe strada Albișoara care se află în reparație. Deși aceasta nu s-a transformat într-un râuleț cum ne-am obinuit deja după orice ploaie ambundentă, carosabilul ce se renovează a avut de suferit.

Edilul capitalei, Ion Ceban, într-un mesaj pe pagina sa de Facebook a îndemnat chișinăuienii să fie mai atenți la gropile apărute în asfalt peste noapte.

Rog cetățenii să fie atenți deoarece au apărut mai multe găuri în asfalt fiind spălat de ploaie și vântul puternic a doborât semne de circulație rutieră sau crengi”, a scris Ceban.

x
x
x
x
x

 



 

Recomandate:

Nissan pregătește modele electrice de performanță Nismo cu sprijinul echipei de Formula E - Photo
Noutăți
Nissan pregătește modele electrice de performanță Nismo cu sprijinul echipei de Formula E

Nissan intenționează să dezvolte o nouă gamă de vehicule electrice de înaltă performanță sub emblema Nismo, cu ajutorul experienței acumulate în competițiile de Formula E. Potrivit unor in

Inna
Un radar mobil a înregistrat „cea mai mare viteză” pe o porțiune de autostradă. Un șofer circula cu peste 300 km/h - Photo
Sociale
Un radar mobil a înregistrat „cea mai mare viteză” pe o porțiune de autostradă. Un șofer circula cu peste 300 km/h

Un caz de viteză excesivă a fost înregistrat recent pe autostrada A2 din Germania, în apropiere de orașul Burg, aflat la vest de Berlin. Un șofer a fost prins, conducând cu 321

Inna
Toyota va construi o nouă fabrică în Japonia. Producția este planificată pentru începutul anilor 2030 - Photo
Noutăți
Toyota va construi o nouă fabrică în Japonia. Producția este planificată pentru începutul anilor 2030

Toyota Motor Corporation a anunțat despre intenția de a deschide o nouă fabrică în Japonia, parte din strategia sa de extindere a capacității de producție și de adaptare la tehnologiile viitorul

Inna
Incident neobișnuit la Căușeni. Un șofer băut a lovit autospeciala poliției în timpul testării cu Drager - Photo
Sociale
Incident neobișnuit la Căușeni. Un șofer băut a lovit autospeciala poliției în timpul testării cu Drager

Un bărbat în vârstă de 27 de ani din Căușeni s-a ales cu mari bătăi de cap în urma unui incident rutier petrecut în toiul nopții. Acesta a fost prins conducând în s

Inna