Volvo anunță actualizări software over-the-air pentru toată gama sa!

De Inna   |  8 Aprilie, 2022

Distribuie :

Volvo anunță o serie de modificări la nivelul softului, care aduc îmbunătățiri pentru funcții precum managementul bateriei, în cazul modelelor electrice și hibride, sau controlul climatizării.

La momentul actual, clienții care vor provoca modele din gama Volvo, vor beneficia de update-uri over-the-air pentru softul mașinii. Producătorul suedez anunță că tehnologia over-the-air, prin care mașinile primesc actualizări de software „de la distanță”, va fi implementată și pe modelele XC90, S60 și V60. 

Referitor la tehnologia other-the-air (OTA), aceasta a fost introdusă inițial pe modelele electrice de la Volvo, iar acum va fi disponibilă la nivelul întregului portofoliu al companiei suedeze. 

Recomandate:

„Zbura” cu 200 km/h pe viaduct. Un tânăr de 20 de ani, sancționat pentru comportament agresiv în trafic - Photo
Sociale
„Zbura” cu 200 km/h pe viaduct. Un tânăr de 20 de ani, sancționat pentru comportament agresiv în trafic

Un tânăr, după ce s-a lăudat pe rețele că trece podul de pe bd. Dacia cu 200 km/h, a fost identificat și sancționat de oamenii legii. Tânărul este originar din Ungheni și are 20 de ani.&nb

Inna